Voința Sibiu – Sparta Mediaș 0-5 (GALERIE FOTO)

500x130papioaneSibiu
GALER

Sparta Mediaș s-a impus miercuri la Sibiu în fața Voinței cu un scor cel puțin surprinzător pentru cei care nu au fost pe stadion. Medieșenii au câștigat cu 5-0 un meci pe care l-au dominat aproape în totalitate și în care nu le-au oferit adversarilor nicio șansă de a reveni.

După victoria cu 4-1 din runda trecută în fața Miercurii, Voința Sibiu a primit un duș rece neașteptat pe teren propriu în etapa restantă reprogramată în 23 mai. Au fost momente de uluire pentru cei aproximativ 100 de spectatori din tribune când la pauză tabela indica deja 0-4. Cătălin Cercea (min. 8), Sorin Zomanț (min. 29) și Florin Grădinar (min. 34 și 44) au fost autorii reușitelor echipei oaspete. În partea secundă, sibienii au ajuns în câteva rânduri în poziție unu la unu cu portarul advers dar cei care au mai înscris au fost tot oaspeții în minutul 56 prin Iosif Samson.

În urma rezultatului cele două echipe rămân vecine în clasament, locurile 6-7 dar Sparta se desprinde acum la 5 puncte peste Voința.

110 lei și 15 euro s-au strâns din donații la cutia ”TU SUSȚII ECHIPA!”