Voința Sibiu – Păltiniș Rășinari 2-9 (Galerie foto)

500x130papioaneSibiu
CIOPERTA RAS VSB

Start de partidă incredibil în jocul din etapa a IX-a a Ligii a IV-a dintre Voința Sibiu și Păltiniș Rășinari. Sibienii au marcat în primele 6 minute de două ori și se părea că liderul va avea probleme serioase pentru prima dată în acest sezon. Problemele s-au rezolvat în… următoarele 9 minute când trupa pregătită de Dragoș Năstase a întors scorul la 3-2. Meciul a aparținut apoi exclusiv oaspeților care s-au impus cu 9-2.

Contrar începutului mai bun de partidă al oaspeților care au avut posesia, Voința Sibiu a marcat în minutele 3 și 6 prin Alex Pîntia două goluri superbe din șuturi de la 16 metri după faze rapide de contraatac. A fost însă doar un foc de paie stins incredibil de repede. Mămăligă în minutele 9, 15 și 18 și Barbu în minutul 13 au oferit o evoluție la fel de uluitoare a scorului prin reușitele lor și din minutul 19 tabela indica 2-4. Gazdele n-au reușit până la final să mai pună vreun pericol real porții rășinărene astfel că liderul ligii a mai marcat de alte 5 ori fără să primească pentru cea mai clară victorie a Păltinișului din primele 9 runde. Greavu, min. 32, Baciu, min. 18, Frățilă, min. 73, Osogo, min. 75 și Coțofan, min. 85 au fost ceilalți marcatori ai echipei vizitatoare.