Spicul Șeica Mare – Voința Sibiu 0-1 (GALERIE FOTO)

500x130papioaneSibiu
1

text și foto: Adrian Brătoiu

Voința Sibiu a obținut duminică la Șeica Mare o victorie muncită și meritată în ciuda scorului strâns. Sibienii s-au impus cu 1-0 dar au ratat alte câteva mari șanse de a majora diferența pe tabelă.

Prima parte a jocului a fost unul năucitor, ambele ofensive trecându-și în cont mari ocazii de gol. Sibiul a înscris înainte de pauză dar golul a fost anulat corect pentru offside.

În partea secundă, trupa ”alb-verde” s-a instalat treptat la conducerea jocului dar golul decisiv a venit abia în minutul 84, autor Ionuț Frățilă care a încheiat cu șut la colțul lung o acțiune individuală. Din minutul 67, Voința a rămas cu un jucător mai puțin pe teren, Alex Băilă fiind eliminat.