Programul Ligii a IV-a, 2017/2018

DSC03879

Sezonul 2017/2018 al eşalonului patru judeţean va debuta sâmbătă, 2 septembrie. 14 echipe luptă în acest an pentru orgoliul judeţean, cu una mai puţin decât în ediţia precedentă.

Noutatea acestui an o reprezintă înscrierea a trei noi echipe, AS Bradu, Spicul Şeica Mare şi AS Copşa Mică. S-au pierdut în schimb două formaţii puternice, FC Avrig şi Hermannstadt II, înscrise în eşalonul 3. Din noul sezon lipsesc şi Continental Sibiu, retrasă anul trecut în iarnă, şi Sion Sălişte care se va înscrie cel mai probabil în Liga a V-a.

Acest sezon va marca şi ieşirea din circuit a arenei “Pietricica”, Progresul urmând a evolua la Şura Mare iar AS Bradu analizează posibilitatea de a juca primele meciuri considerate “acasă” pe terenul adversarelor până când va fi gata noul gazon al stadionului din Bradu.

Jocurile de pe teren propriu ale echipei noastre se dispută pe stadionul Voinţa din cartierul Ştrand.

Intrarea la toate partidele de “acasă” este liberă.

Orele de start ale partidelor pot suferi modificări.

Etapa 1: Voința Sibiu – ASA Sibiu, 02.09.2017, ora 11.00

Etapa 2: Sparta Mediaș – Voința Sibiu, AMÂNAT

Etapa 3: Voința Sibiu – FC Tălmaciu, 16.09.2017

Etapa 4: Athletic Șura Mare – Voința Sibiu, 24.09.2017, ora 11:00

Etapa 5: Voința Sibiu – Viitorul Șelimbăr, 30.09.2017

Etapa 6: AS Copșa Mică – Voința Sibiu, 07.10.2017

Etapa 7: Voința Sibiu – Spicul Șeica Mare, 14.10.2017

Etapa 8: AS Bradu – Voința Sibiu, 21.10.2017

Etapa 9: Voința Sibiu – Păltiniș Rășinari, 28.10.2017

Etapa 10: Unirea Miercurea Sibiului – Voința Sibiu, 04.11.2017

Etapa 11: Voința Sibiu – Progresul Terezian, 11.11.2017

Etapa 12: Voința Sibiu – Măgura Cisnădie, 18.11.2017

Etapa 13: CS Agnita – Voința Sibiu, 25.11.2017

Etapele complete pot fi văzute aici http://www.frf-ajf.ro/sibiu/competitii-fotbal/liga-a-iv-a-5933.html

STADIOANE LIGA A IV-A:

Stadion “Voinţa” (capacitate: 2500 de locuri) – echipă gazdă: LSS Voinţa Sibiu

asd

Stadion Obor (capacitate: 2500 de locuri) – echipă gazdă: AS Bradu (temporar)

81_big

Stadion Șelimbăr (capacitate: 0 locuri, fără tribune) – echipă gazdă: Viitorul Șelimbăr

DSC_0466

Stadion Copșa Mică (capacitate: 300 de locuri) – echipă gazdă: AS Copșa Mică

DSC_0611

Stadion ”Spicul” (capacitate: 400 de locuri) – echipă gazdă: Spicul Șeica Mare

DSC_0591

Stadion Şura Mare (capacitate: 0 locuri, fără tribune) – echipe gazdă: Athletic Șura Mare, Progresul Terezian (temporar)

DSC_3863

Stadion Cisnădie (capacitate: 3000 de locuri) – echipă gazdă: Măgura Cisnădie

cis-horz

Stadion Răşinari (capacitate: 500 de locuri) – echipă gazdă: Păltiniş Răşinari

rasinari-horz

Stadion Sparta (capacitate: 2000 de locuri) – echipă gazdă: Sparta Mediaş

sparta 1

Stadion Agnita (capacitate: 2500 de locuri) – echipă gazdă: CS Agnita

agnita

Stadion Tălmaciu (capacitate: 500 de locuri) – echipă gazdă: FC Tălmaciu

tlm-horz

Stadion Miercurea Sibiului (capacitate: 500 de locuri) – echipă gazdă: Unirea Miercurea Sibiului

mie-horz

Stadion “Aeroport” (capacitate: 0 locuri) – echipă gazdă: ASA Sibiu

asa

Stadion Progresul (capacitate: 1000 de locuri) – echipă gazdă: Progresul Terezian

progresul

One Response to Programul Ligii a IV-a, 2017/2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15553 citiri, 2 astazi