Programul Ligii a IV-a, 2016/2017

DSC03879

Liga a IV-a va avea în acest an 15 echipe în componență, cu trei mai mult decât anul trecut. Noutățile sunt reprezentate de Sion Săliște (nou-promovată), FC Hermannstadt II (echipa a II-a a divizionarei terțe), Măgura Cisnădie (retrasă în acest an din Liga a III-a), Viitorul Șelimbăr (echipă nou înființată) și Atletic Șura Mare (locul 2 anul trecut în Liga a V-a). Acestora li se adaugă formațiile participante și în sezonul trecut: Voința Sibiu, FC Avrig, Păltiniș Rășinari, Unirea Miercurea Sibiului, Sparta Mediaș, FC Tălmaciu, Continental Sibiu, Progresul Terezian și ASA Sibiu.

Dintre echipele noi în Liga a IV-a, FC Hermannstadt II va juca partidele pe teren propriu pe stadionul Obor, în zile de duminică, iar fosta echipă sibiană, Sion, la Săliște. Tot în zi de duminică își dispută meciurile considerate pe teren propriu și Unirea Miercurea Sibiului, la fel ca în ediția precedentă.

Jocurile de pe teren propriu ale echipei noastre se dispută pe stadionul Voinţa din cartierul Ştrand.

Intrarea la toate partidele de “acasă” este liberă.

Orele de start ale partidelor pot suferi modificări.

Etapa 1: Voința Sibiu – Viitorul Șelimbăr, 10.09.2016, ora 11.00

Etapa 2: FC Avrig – Voința Sibiu, 17.09.2016

Etapa 3: Voința Sibiu – Hermannstadt II, 24.09.2016

Etapa 4: Păltiniș Rășinari – Voința Sibiu, 01.10.2016

Etapa 5: Voința Sibiu – Atheltic Șura Mare, 08.10.2016

Etapa 6: Continental Sibiu – Voința Sibiu, 15.10.2016

Etapa 7: Voința Sibiu – FC Tălmaciu, 22.10.2016

Etapa 8: Sparta Mediaș – Voința Sibiu, 29.10.2016

Etapa 9: Voința Sibiu – ASA Sibiu, 05.11.2016

Etapa 10: CS Agnita – Voința Sibiu, 12.11.2016

Etapa 11: Voința Sibiu – Măgura Cisnădie, 19.11.2016

Etapa 12: Voința Sibiu stă, 26.11.2016

Etapa 13: Unirea Miercurea Sibiului – Voința Sibiu, 03.12.2016

Etapa 14: Voința Sibiu – Sion Săliște, 10.12.2016

Etapa 15: Progresul Terezian – Voința Sibiu, 17.12.2016

Etapele complete pot fi văzute aici http://www.frf-ajf.ro/…/compe…/liga-a-iv-a-seniori-4911-et01

Program tur Juniori A1 (născuți după 01.01.1998)

Et. 1: Păltiniș Rășinari – Voința Sibiu, 23.09.2016, ora 16.00
Et. 2: Voința Sibiu – FC Tălmaciu, 01.10.2016, ora 16.00
Et. 3: Măgura Cisnădie – Voința Sibiu, 08.10.2016, ora 16.00
Et. 4: Voința Sibiu – Sparta Mediaș, 15.10.2016, ora 16.00
Et. 5: CSȘ Șoimii Sibiu – Voința Sibiu, 22.10.2016, ora 16.00
Et. 6: Voința Sibiu – Alma Sibiu, 29.10.2016, ora 16.00
Et. 7: Sion Săliște – Voința Sibiu, 05.11.2016, ora 16.00
Et. 8: Voința Sibiu – Viitorul Șelimbăr, 12.11.2016, ora 16.00
Et. 9: Voința stă.

Program tur Juniori C (născuți după 01.01.2002)

Et. 1: Voința Sibiu stă
Et. 2: Voința Sibiu – Unirea Miercurea Sibiului, 02.10.2016, ora 10.00
Et. 3: Gaz Metan Mediaș – Voința Sibiu, 09.10.2016, ora 10.00
Et. 4: Voința Sibiu – CSȘ Mediaș, 16.10.2016, ora 10.00
Et. 5: FC Avrig – Voința Sibiu, 23.10.2016, ora 10.00
Et. 6: Voința Sibiu – Piețe, 30.10.2016, ora 10.00
Et. 7: Interstar I – Voința Sibiu, 06.11.2016, ora 10.00
Et. 8: Voința Sibiu – Interstar II, 13.11.2016, ora 10.00
Et. 9: CSȘ Șoimii Sibiu – Voința Sibiu, 20.11.2016, ora 10.00
Et. 10: Voința Sibiu – Alma Sibiu, 27.11.2016, ora 10.00
Et. 11: Athletic Șura Mare – Voința Sibiu, 04.12.2016, ora 10.00
Et. 12: Voința Sibiu – FC Tălmaciu, 11.12.2016, ora 10.00
Et. 13: Zenit Sibiu – Voința Sibiu, 18.12.2016, ora 10.00

Program tur Juniori F (născuți după 01.01.2007)

Et. 1: CSȘ Mediaș – Voința Sibiu, 24.09.2016, ora 16.00
Et. 2: Voința Sibiu – ASA Sibiu, 01.10.2016, ora 16.00
Et. 3: Voința Sibiu – Zenit Sibiu, 08.10.2016, ora 16.00
Et. 4: Copșa Mică II – Voința Sibiu, 15.10.2016, ora 16.00
Et. 5: Voința Sibiu – Copșa Mică I, 22.10.2016, ora 16.00
Et. 6: Alma II Sibiu – Voința Sibiu, 29.10.2016, ora 16.00
Et. 7: Voința Sibiu – Alma I Sibiu, 05.11.2016, ora 16.00
Et. 8: Interstar II – Voința Sibiu, 12.11.2016, ora 16.00
Et. 9: Voința Sibiu – Interstar I, 19.11.2016, ora 16.00

 

STADIOANE LIGA A IV-A:

Stadion “Voinţa” (capacitate: 2500 de locuri) – echipă gazdă: LSS Voinţa Sibiu

asd

Stadion Obor (capacitate: 2500 de locuri) – echipă gazdă: Piețe II

81_big

Stadion Șelimbăr (capacitate: 0 locuri, fără tribune) – echipă gazdă: Viitorul Șelimbăr

Stadion Mag (capacitate: 0 locuri, fără tribune) – echipă gazdă: Sion Săliște

Stadion Şura Mare (capacitate: 0 locuri, fără tribune) – echipe gazdă: Continental Sibiu, Athletic Șura Mare

DSC_3863

Stadion Cisnădie (capacitate: 3000 de locuri) – echipă gazdă: Măgura Cisnădie

cis-horz

Stadion Răşinari (capacitate: 500 de locuri) – echipă gazdă: Păltiniş Răşinari

rasinari-horz

Stadion Sparta (capacitate: 2000 de locuri) – echipă gazdă: Sparta Mediaş

sparta 1

Stadion Agnita (capacitate: 2500 de locuri) – echipă gazdă: CS Agnita

agnita

Stadion Avrig (capacitate: 700 de locuri) – echipă gazdă: FC Avrig

P1270061

Stadion Tălmaciu (capacitate: 500 de locuri) – echipă gazdă: FC Tălmaciu

tlm-horz

Stadion Miercurea Sibiului (capacitate: 500 de locuri) – echipă gazdă: Unirea Miercurea Sibiului

mie-horz

Stadion “Aeroport” (capacitate: 0 locuri) – echipă gazdă: ASA Sibiu

asa

Stadion Progresul (capacitate: 1000 de locuri) – echipă gazdă: Progresul Terezian

progresul

One Response to Programul Ligii a IV-a, 2016/2017

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13946 citiri, 9 astazi