Fără vlagă. Progresul Terezian – Voința Sibiu 4-2 (GALERIE FOTO)

500x130papioaneSibiu
A

Progresul Terezian a învins cu 4-2 (1-1) Voința Sibiu într-un meci din cadrul etapei a XXIV-a a Ligii a IV-a. Trupa lui ”Garrincha” a revenit de la 0-1 și s-a impus meritat după un act secundă mult mai curajos.

A fost a zecea victorie pentru ”galben-verzi” care s-au văzut mai întâi conduși pe tabelă în minutul 11. Iosif Bucșe a înscris pentru Voința pe fondul unei dominări a echipei sale. Cornel Joarză a realizat scorul pauzei, 1-1, în minutul 29.

După pauză, gazdele au rezolvat meciul în doar 10 minute, timp în care s-au înscris toate celelalte patru goluri. Ioan Nedescu (min. 63) și Marius Tecoanță (min. 67) au punctat consecutiv, Paul Pasăre a redus din handicap după doar 2 minute dar diferența de două goluri s-a refăcut în minutul 73, autor același Tecoanță.