ASA Sibiu – Voința Sibiu 2-6 (GALERIE FOTO)

500x130papioaneSibiu
DSC_0778

Într-un meci din etapa cu numărul 24, Voința Sibiu s-a impus pe terenul de lângă Aeroport în fața formației ASA Sibiu cu scorul de 6-2. ”Alb-verzii” au dominat întreaga partidă, cele două goluri primindu-le în urma unor greșeli personale.

Voința a luat o primă opțiune serioasă la câștigarea meciului după doar 5 minute. Marian Budică și Cristi Tiric au dus echipa lui Cotoară la două goluri diferență extrem de rapid. Până la pauză a fost scor de forfait după reușita lui Sebastian Fernea.

Sergiu Mutulescu a înscris direct din lovitură liberă după o minge șutată cu pământul de la 30 de metri. Viorel Namesnic, Liviu Țichindelean și, din nou, Sebi Fernea au dat proporții scorului în favoarea Voinței în partea secundă.

Ultimul cuvânt l-au avut tot gazdele printr-un șut de la mijlocul terenului, imediat după repunerea mingii de la centru după primirea golului. Natea a prins un șut de zile mari surprinzându-i pe toți și încheind tabela la 2-6.

130 de lei s-au strâns la acest meci în cutia ”Tu susții echipa”. Mulțumim fanilor care se implică.