Amical/ Voința Sibiu – Unirea Miercurea Sibiului 3-2 (GALERIE FOTO)

500x130papioaneSibiu
DSC_0308

Voința Sibiu, locul 9 în Liga a IV-a, și Unirea Miercurea Sibiului, locul 4 în eșalonul patru, s-au întâlnit vineri seara într-un meci de verificare în nocturcă pe terenul II al stadionului Municipal. Voința a condus de două ori la diferență de 2 goluri dar s-a impus la final cu 3-2.

Iosif Bucșe a fost primul marcator al jocului ”dublat” de Gabriel Dugulan, 2-0 pentru Voința. Vlad a redus din diferență dar până la pauză s-a refăcut avantajul sibienilor de 2 goluri prin ”dubla” lui Bucșe. În repriza secundă au mai punctat doar ”roș-negrii” lui Nicolae Grădinar prin Adrian Roman, cu 10 minute înainte de final, ajutat și de bara laterală a porții apărate de Ispas.

Pentru Voința a fost al cincilea amical al iernii în care a întâlnit printre alte primele două clasate ale Ligii a IV-a. Rezultate complete ale echipei lui Pițigoi în celelalte 4 jocuri:

Voința Sibiu – Cindrelul Gura Râului 7-2
Viitorul Șelimbăr – Voința Sibiu 2-0
Lotru Brezoi – Voința Sibiu 2-3
Voința Sibiu – Păltiniș Rășinari 4-4

Unirea Miercurea a mai jucat în 2018 cu Euro Șpring (județul Alba), joc pierdut cu 8-1.